|

Mado Franchising

Mado Franchising fırsatı ile Türkiye’nin en önemli markaları arasında gösterilen Mado; gıda sektöründe bayilik almak isteyen girişimcilerin en gözde tercihlerinden biri olarak kabul ediliyor. Lezzetli tatlıları, muhteşem dondurmaları ve giderek çeşitlenen ürün seçenekleriyle Mado Türkiye’de cafe dondurmacılığını başlatan marka olma unvanını taşıyor. Lezzet, kalite ve köklü geçmiş bir araya gelince de bayilik veren firmalar arasında Mado ayrıcalıklı bir konuma yükseliyor.

Siz de Mado bayileri arasında yer almak istiyorsanız bu yazımızda Mado bayilik şartları, Mado bayilik başvurusu için iletişim bilgileri ve Mado bayiliği açmak için gereken minimum bütçe gibi konular hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Mado Yurtdışına Bayilik

150 yılı geçkin geçmişiyle sektörün öncüleri arasında yer alan Mado’nun bilinirliği sadece Türkiye sınırları içerisinde sınırlı kalmıyor. Bayilik sisteminin sunduğu avantajları en doğru şekilde kullanarak marka bilinirliğini arttıran; bayilik bedelleri ile hizmet kalitesini yükselten ve sağlam bir zincir oluşturmayı başaran Mado hem Türkiye’ye hem de yurt dışı ülkelerine bayilik veriyor.

Türkiye’de “Franchising Sistemini En İyi Uygulayan Marka” ödülünü alan Mado’nun KKTC, Irak, Katar, Dubai, Bulgaristan, Rusya, Suudi Arabistan, Avustralya ve Azerbaycan gibi ülkelerde bayileri bulunuyor. Master Franchise sistemini başarılı bir şekilde yöneten Mado, iş birliği yaptığı girişimcilere bölgelerinde geniş yetkiler sunuyor. Bu sebeple yurt içindeki bayilerinden olduğu gibi yurt dışında iş ortaklığı kurduğu taraflardan da yüksek beklentileri oluyor.

Tüm bu süreçte bayilik almaya hak kazanan girişimciler Mado’nun destekleri ile buluşabiliyor. İşletmenin lokasyon seçimi başta olmak üzere bölge koruması, personel eğitimi, ürün standartlarının sağlanması, danışma hizmeti, genel pazarlama ve ekipman güncellemesi destekleri ile Mado bayilerinin ihtiyaç duyduğu temel gereksinimleri karşılıyor.

Mado Bayiliği Açmak İçin Gereken Minimum Bütçe

Mado bayilik konseptlerine göre bayilik bedelleri değişim gösteriyor. Mado girişimcilere “Cafe Konsepti”, “Corner Konsepti” ve “Nokta Konsepti” olmak üzere üç farklı bayilik alternatifi sunuyor. Konseptler arası farklılığın temel nedeni lokasyon seçimi olarak ön plana çıkıyor. Mado bayiliklerinin ne kadarlık bir alana açılacağı, fiziki işletmelerin konumu ve hedef kitlenin tüketim alışkanlıkları göz önünde bulundurularak girişimcilerden istenen yatırım bedelleri farklılaşıyor.

 • Mado Cafe Konsepti için yatırım maliyetleri 500 bin ile 1 milyon TL arasında değişiyor.
 • Mado Corner için yatırım maliyetleri 500 bin ile 1 milyon TL arasında değişiyor.
 • Bu bayilik konsepti için ise yatırım bedelleri 400 bin ila 650 bin TL arasında yer alıyor.

Mado Bayilik Şartları

 • Girişimci bir ruha ve başarı motivasyonuna sahip olmak,
 • İnsan yönetimi ve finans yönetimi alanlarında tecrübeli olmak,
 • Tercih sebebi olmakla birlikte, başarılı bir iş tecrübesine sahip olmak,
 • Mado cafe konsepti bayiliği almak isteyenlerin bahçe veya terası olan, en az 8 metre cephesi bulunan, yaya trafiğinin yoğun olduğu caddeler üzerinde konumlanan ve park sorunu bulunmayan bir lokasyon tercih etmesi gerekiyor.
 • Mado corner konsepti bayiliği almak isteyen girişimcilerin avm’lerde 40 ile 70 m2 alana ve oturma alanına sahip bir lokasyon bulmaları gerekiyor.
 • Mado nokta konsepti bayiliği almak isteyen girişimcilerin ise alışveriş merkezlerinde paket satışı ağırlıklı satış yapabilecekleri, kasa çıkışlarına yakın yerlerde 20 m2 ile 40 m2 arasında lokasyon bulmaları şartı aranıyor.

MADO Franchise Olmak İçin Aranan Özellikler

MADO Franchise Olmanın Avantajları

MADOnun Franchiselerine Verdiği Destekler

Similar Posts

One Comment

 1. Halil dedi ki:

  Şanlıurfa’ akçakale ilçesinden yazıyorum kendi yerim var yoğun nüfustan dolayı bayilik almak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir