BESAŞ Bayilik – Bayilik Bedeli ve Şartları

Bursa Halk Ekmek (BESAŞ), Bursa’da potansiyeli yüksek bayilik kurmak isteyenler için harika bir franchise fırsatı sağlamaktadır. Son dönemde ekmek fiyatlarındaki artış sebebiyle oldukça ilgi çeken BESAŞ Bayilik sayesinde ucuza ekmek satarak işletmenizin iş hacmini büyük oranda artırabilirsiniz.

Bursa 2 milyonu aşkın nüfusu ile ülkemizin en büyük şehirlerinden biridir. Herkesin günde minimum 2 ekmek tüketmek zorunda kalması söz konusu olduğu zaman Bursa genelinde ekmek ihtiyacının ne düzeyde olduğunu anlamak zor değil. Ayrıca Bursa, her gün yüz binlerce insanın çeşitli sebepler ile ziyaret ettiği bir şehir merkezine sahiptir. Bu da ülkedeki ekmek satan işletmelerinin potansiyelini göz önüne sermektedir.

Siz de Bursa’da son dönemde artan ekmek fiyatlarına karşı olarak ucuza ekmek satabilmek için Bursa Halk Ekmek’in (BESAŞ) bayiliğini alabilirsiniz. Üstelik BESAŞ’ta sadece ekmek satılmıyor.

BESAŞ Bayilik Hakkında

1979 yılında belediye önderliğinde kurulan ve resmi üretime 1982 yılında geçen BESAŞ Halk Ekmek Fabrikası yıllık toplam 70 milyon adet ekmek üreterek kentin ekmek ihtiyacının %20’sini karşılamaktadır. Temel amacı Bursa halkına Kaliteli, Sağlıklı, Hijyenik ve Ekonomik ekmek ve ekmek çeşitleri, unlu mamuller, süt ve süt ürünleri üreterek, piyasada denge unsuru olmaktır.

BESAŞ Halk Ekmek Fabrikası, Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin ise üçüncü büyük ekmek üretim tesisidir. Bursa Organize Sanayi Bölgesinde 13.500 metrekarelik alanda kurulu olan fabrikada toplam 6.400 metrekarelik kapalı alanda, 5 adet tünel tipi fırınla, el değmeden tam otomatik makinelerle saatte 12.700 adet (400 gr.) ekmek üretme kapasitesine sahiptir.

Firmanın çalışmalarında sektörle ilgili akademisyen ve uzmanların çalışmalarını da dikkate alarak yeni ürün çalışmalarına da yön verilmektedir. Bu doğrultuda Bursa Büyükşehir Belediyesi İle Uludağ Üniversitesi arasında 23.01.2012 tarihinde imzalanan Gıda ve Beslenme İş Birliği Protokolü kapsamında 3.000.000 TL ‘lik yatırımla Besaş Unlu Mamuller Araştırma Ve Üretim Merkezi 1000 metrekare kapalı alana sahip bünyesinde analiz laboratuvarı, rol ekmek lamine hattı, döner fırın, matador fırın, dinlendirme odası üniteleri mevcuttur. Ayrıca kazan dairesi, jeneratör, chiller grubu, soğuk hava deposundan oluşan yardımcı ünitelere de sahip olan bu tesiste, ekmek üretim makinası (könig), mobil mikser kazanı, elektrikli katlı fırın, mobil mikser, fermantasyon odası, tartı silosu ve yardımcı ekipmanları vb. oluşan günümüzün en gelişmiş makine ve teçhizatı ile üretim çalışmalarına 11.03.2014 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Bu tesis saatte 7500 adet rol ekmek üretim kapasitesine sahiptir.

BESAŞ bu iki tesisinde; Francala, Kepekli Ekmek, Ayçekirdekli Ekmek, Çavdarlı Ekmek, Tam Buğday Unlu Ekmek, Köy Ekmeği 1000 gr., Küçük (Roll) Ekmek, Kepekli Küçük Ekmek, Tuzsuz Küçük Ekmek, Şampiyon Ekmek, Tam Tahıllı Ekmek, Yulaflı Ekmek, Ruşeymli Ekmek, Çikolatalı Ekmek, Sandviç Ekmeği, Organik Siyez Tam Buğday Ekmeği, Diyabetik Ekmek ve Ramazan ayında Pide olmak üzere toplam 18 çeşit ekmek üretiliyor.

BESAŞ Ürünleri

Besaş’ın bayilere dağıtım yaptığı çok sayıda ürün var. Bu ürünler özelinde çalışma yaparak bayilik almak üzere harekete geçebilirsiniz.

 • Ekmek
 • Kepekli ekmek
 • Ayçekirdekli ekmek
 • Francala ekmek
 • Tam buğdaylı ekmek
 • Çavdarlı ekmek
 • Ayran
 • Süt
 • Yoğurt
 • Peynir
 • Kaşar
 • Ayçiçek yağı
 • Bal
 • Zeytin
 • Yumurta
 • Çay

BESAŞ Sahibi Kim?

BESAŞ kurucu Başkanı Mustafa Eroğlu, şirketin 1979 yılında Bursa’da yaşanan ekmek sıkıntısının devamında, işçisinden sendikasına, esnafından fabrika sahibine kadar herkesin elbirliğiyle kurulduğunu anlattı.

BESAŞ Belediyenin Mi?

Bursa Büyükşehir Belediyesi ortaklarından biri BESAŞ, ‘Tek kârımız sağlığınız’ düşüncesi doğrultusunda, hizmet adımlarını en sağlıklı ve kaliteli şekilde atmaya devam ediyor.

BESAŞ Bayi Açmak Ne Kadara Mal Olur?

BESAŞ bayilik ücreti her yıl firma tarafından değiştirilebilmektedir. BESAŞ bayilik maliyeti değişkenliğinin sebebi enflasyon oranları veya bayilik veren firmanın kendi kararı olabiliyor.

BESAŞ Bayilik Almak

BESAŞ bayilik almak mantıklı mı gelin biraz da bunun üzerinde duralım. Bayilik almak aslında başlı başına bir iş modelidir. Elinizde belirli bir sermayeniz var ve bu sermaye ile yatırım yapmak istiyorsanız BESAŞ franchising fiyatları da sizin için uygun ise bayiliğini alabilirsiniz. Tabi her bayi olan kişi para kazanmıyor. Para kazanmak, kişinin azmi, müşterilerle iletişimi, açtığı dükkanın konumuna göre değişkenlik gösterebiliyor.

BESAŞ Kar Marjı Yükseltmek İçin Tavsiyeler

 • 1. Lokasyon: Bayinizi açacağınız dükkanın konumu kazancınızda en önemli rolü üstleniyor. Otobüs duraklarının arkası, hastane yakını, AVM içi, okulların yakını veya benzer konsepte sahip dükkanların yakını gibi.. Dükkanınız/mağazanız, güniçi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bir yerde olsun
 • 2. Müşteri Kapasitesi: Bayiliğiniz ne kadar geniş ferah bir mekan olursa o kadar çok müşteri ağırlarsınız.
 • 3. Kampanyalar: Özellikle bayiliğinizin ilk 5-6 ayı, çok cazip kampanyalar yapın. Sermayenizde kampanyalar için bir miktar para ayrıca bulunsun. Cuma günleri yüzde 50 indirim veya satış sonrası ikram bir ürün gibi.
 • 4. Müşteri Memnuniyeti: Dükkanınıza gelen müşterilerin dükkandan memnun ayrılması tek hedefiniz olmalı. Bir müşteri on müşteri getirebileceği gibi artık sosyal medya sayesinde bir müşteri yüz müşteri de götürebiliyor. Aman dikkat!
 • 5. Fiyat Politikası: Kâr marjını özellikle ilk 2-3 sene yüzde 30 üzeri tutmayın. Fiyatları öyle bir belirleyin ki, kemikleşen bir müşteri kadronuz oluşsun.

BESAŞ bayilik kazancı sizin azminize ve yukarıdaki hususlar gibi bazı kuralları önemsemenize bağlı olarak değişecektir. BESAŞ franchise başvuru yapmadan önce bu işi severek yapabilecek misiniz bu sorunun cevabını kendinize vermeniz gerekecek.

BESAŞ Bayilik Şartları ve Başvuru

Besaş’a bayilik başvurusu yapmak için gerekli belgeler ve şartlar yine firma tarafından belirlenmiştir. Şirketin sağladığı bilgilere göre, firmanın bayilik süreci şöyle:

 1. Bayi adayı, bayilik verme şartlarına haiz ise bayilik işlemleri için Besaş’a gelerek veya internet üzerinden www.besasekmek.com.tr adresinden bayilik müracaat formu doldurur.
 2. Bayi adayına sevkiyat, siparişler, ekmek kuponu ve iadeler konusunda bilgilendirme yapılır.
 3. Besaş belirtilen adrese görevli personel göndererek inceleme yaptırır.
 4. İnceleme sonucunda yeni bayilik değerlendirme formu düzenlenerek üst yönetimin onayına sunulur.
 5. Olumsuz sonuçlanan müracaatlara, gerekçesi yazı ile adresine gönderilir.
 6. Olumlu sonuçlanan müracaatlara evrakları hazırlaması için yazılı ve sözlü bilgi verilir.
 7. Bayi adayına aşağıdaki evrakları hazırlayıp şirkete teslim etmesinden sonra bayilik sözleşmesi hazırlanır.

BESAŞ’ın Bayilik için Gerekli Belgeleri 

 1. İkametgâh (muhtarlıktan)
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. 3 adet vesikalık resim
 4. Vergi levhası fotokopisi
 5. İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı fotokopisi
 6. İşletme kayıt belgesi fotokopisi
 7. Oda faaliyet belgesi fotokopisi
 8. Yazarkasa fişi (bedelsiz 1 adet)
 9. Hazırlanan sözleşme üst yönetime onaya çıkartılır.
 10. Onaylanan sözleşmenin fotokopisi bayi adayına verilir.

BESAŞ Bayilik Ücreti

BESAŞ bayilik ücreti her yıl firma tarafından değiştirilebilmektedir. . BESAŞ bayilik maliyeti değişkenliğinin sebebi enflasyon oranları veya bayilik veren firmanın kendi kararı olabiliyor. Eklediğimiz görselde sizlerle BESAŞ bayilik fiyatı en güncel durumunu firmadan öğrenip paylaştık. Tabi bu yayınımızın tarihine de göz atmayı ve önemsemeyi unutmayın. Firmanın adını sitemizde aratarak diğer sonuçlara da bakabilirsiniz.

BESAŞ Bayilik Almak

BESAŞ bayilik almak mantıklı mı gelin biraz da bunun üzerinde duralım. Bayilik almak aslında başlı başına bir iş modelidir. Elinizde belirli bir sermayeniz var ve bu sermaye ile yatırım yapmak istiyorsanız BESAŞ franchising fiyatları da sizin için uygun ise bayiliğini alabilirsiniz. Tabi her bayi olan kişi para kazanmıyor. Para kazanmak, kişinin azmi, müşterilerle iletişimi, açtığı dükkanın konumuna göre değişkenlik gösterebiliyor.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir