Starbucks Bayilik Alma Şartları

Starbucks bayilik alma şartları, Starbucks bayilik ücreti ne kadar? Kâr marjı nedir? Hepsini yanıtlıyoruz.

Starbucks Bayilik (Franchise) Ücreti Nedir? Başvurusu ve Şartları

Starbucks Bayilik (Franchise) Ücreti Nedir? Başvurusu ve Şartları Neler Olmaktadır? Severek içilen birçok kahve çeşidi Starbucks’da yer alıyor. Starbucks’da keyifle içilen kahveler aynı zamanda yeni bir iş kolunu daha doğurdu. Pek çok kişi Starbucks bayiliği hakkında bilgi almak için kolları sıvadı. Starbucks bayilik ücreti, bayilik için gerekli şartlar nedir gibi sorular en sık karşılaşılan sorular arasında yer alıyor. Starbuck bayiliği alarak aylık inanılmaz rakamlar elde edebilirsiniz. Elbette bunun için tüm detaylara hakim olmanız gerekmektedir.

Starbucks bayiliği pek çok açıdan en mantıklı işlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde çalışan insanların ya da öğrencilerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında Starbucks yer alıyor. Gün arasında ya da molalarda tercih edilen Starbucks, ülkemizde çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Starbucks’ın en çok ilgi gördüğü ülkelerin başında da Türkiye yer alıyor. Böylesine büyük bir pazarda siz de yer alarak hayallerinizi gerçekleştirebilir ve bu bayilik üzerinden ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Starbucks Bayilik Veriyor mu?

Starbucks bayilik veriyor. Starbucks bayiliğine sahip olabilmeniz için bazı şartları da taşıyor olmanız gerekmektedir. Şu an için bayilik veren Starbucks’ın önümüzdeki süreçte de bayilik verip vermeyeceği bilinmiyor. Çünkü Starbucks, belli bir sayıya ulaştıktan sonra bayilik vermeyi sonlandırabilir. Bu yüzden bu yönde bir planınız varsa hayallerinizi daha fazla ertelemeden bu girişimde bulunmanız yararınıza olacaktır. Şu an için Starbucks bayiliği almanızda herhangi bir engel yoktur.

Starbucks Bayiliği Başvurusu

Starbucks bayiliği başvurusunda bulunmak için doğrudan Shaya Group ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Katar merkezli olan bu şirket, Alshaya Group olarak da biliniyor. Ülkemizde 2002 senesinden beri aktif bir şekilde faaliyet gösteren şirket, Starbucks ile ilgili tüm işlemleri bünyesinde gerçekleştiriyor. Bu şirket Starbucks dışında Victoria Secret, Shake Shack ve Pinkberry gibi markalarında yönetimini yapıyor.

Starbucks’un franchise ve bayilik kurulum sürecini de Türkiye’de Shaya Grubu üstleniyor. Türkiye’deki tüm ana çalışmalardan sorumlu olan grup; ana iletişim konusunda da tek tercih durumunda bulunuyor.

Türkiye’de bulunan 540 Starbucks mağazasının tamamı Shaya Grubu tarafından merkezden atanan müdür ve personeller tarafından kurulmuştur. Dolayısıyla şuana kadar Shaya Grubu herhangi bir bayilik veya çeşitli sözleşmelere dayalı bir franchise vermemiştir. Starbucks’un bayilik bedeli, isim hakkı bedeli gibi internette yer alan bilgilerin hiçbiri gerçeği yansıtmıyor.

Dünyada geniş bir franchise sistemine sahip olan markanın yakın tarihte de ülkemizde bir bayilik sistemi başlatması beklenmiyor. Shaya Grubu’nun franchise sistemi için farklı bir karar alması durumunda güncelleme paylaşılacaktır.

Türkiye dışındaki ülkelerdeki Starbucks Bayilik franchise bedeli ise 400 bin Amerikan Dolarıdır. Şirket, şehrin en işlek noktalarında minimum 90 metrekarelik bir dükkan talebinde bulunuyor. Şirketin mağaza kurulum süreci ise tamamen ana çatı şirket personelleri tarafından kurumsal kimliğe uygun bir şekilde gerçekleştiriliyor. Özellikle tüm AVM’lere de bayilik ağı açık tutuluyor.

Starbucks Bayilik Ücreti

Ülkemizde tam 550 adet şubesi bulunan Starbucks, en karlı yatırımlardan bir tanesidir. Türkiye’de en çok tercih edilen markalardan olan Starbucks, yatırımcıların da öncelikli tercihlerinden biridir. Çünkü ortalama bir Starbucks bayiliğinin aylık cirosu milyonları aşabilmektedir. Tüm giderler düşüldüğünde ise oldukça ciddi rakamlar ortada kalır.

Aylık cirosunun bu denli yüksek olmasına bağlı olarak Starbucks bayiliği fiyatı da buna paralel olarak biraz yüksektir. Ülkemizdeki mevcut döviz kurundaki yükselişler her ne kadar bu plana engel olsa da Starbucks bayiliği düşünülmesi gereken iş kollarından biridir. Özellikle lokasyon olarak kusursuz bir yer bulmanız durumunda ise çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Starbucks bayiliği fiyatı 350 bin dolar olarak belirlenmiştir. Elbette lokasyona göre rakamda değişiklik olabilir. Hatta bu rakam bazı ülkelerde 1 milyon dolara kadar çıkabiliyor. Ülkemizde 550 şubesi bulunan Starbucks şubelerinin hiçbiri şimdiye kadar zarar etmemiştir. Böylesine büyük bir potansiyele sahip işe girmek için şimdi tam zamanı.

Similar Posts

2 Comments

  1. Melih dedi ki:

    Selamlar..Franchise için muhatap olabileceğim bir numara var mı?yada bana geri dönüş yapabilir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir